SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sked 14688344
nr 1468 8344
Sked
+ vas, 2 delar, silver, bland annat Georg Jensen. Längd: 20, höjd: 13 cm, vikt: 133g
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:39:19
21/5 16:22:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver